AUTORYZOWANY PRZEDSTAWICIEL PRODUCENTA – VERTEX SA

Marceli Giza +48 500 170 744

PRODUKTY WEWNĘTRZNE

Rolety materiałowe to obecnie w Polsce najbardziej
popularna forma zasłonięcia okien przed promieniami słonecznymi, która oprócz walorów praktycznych stanowi bardzo efektowną dekorację wnętrz. Występują w kilku odmianach w zależności od sposobu montażu. Firma Vertex posiada w asortymencie szeroką gamę produktów, również we własnych systemach rolet tekstylnych. Szeroki wachlarz tkanin w naszym katalogu pozwala dobrać kolor oraz wzór zgodnie z Państwa oczekiwaniami.

Żaluzje aluminiowe

Żaluzje poziome aluminiowe mogą być instalowane do każdego rodzaju okien, zarówno do okien drewnianych jak i plastikowych, na zewnątrz okna lub między szyby. Stosowane przez firmę Vertex S.A. uchwyty oraz akcesoria dodatkowe dają wiele możliwości montażowych, również bez ingerencji w ramę okienną oraz łatwy demontaż np. podczas mycia.

Dużą zaletą żaluzji poziomych jest znakomita regulacja naświetlenia poprzez bezstopniowe nachylenie listew, oraz widoczność na zewnątrz przy pełnej eliminacji nasłonecznienia.

Żaluzje drewniane 25 mm i 50 mm

To oryginalna, stylowa i ekskluzywna forma dekoracji okna, mająca ekologiczny charakter.
Żaluzje te są wykonane z wysokogatunkowego drewna brzozowego. Kolorystyka jest im nadana w dwojaki sposób. Większość jest malowana maszynowo ekologicznymi lakierobejcami, a ciemne kolory jak Red Mahogany uzyskuje się poprzez nałożenie specjalnego laminatu.

Najwyższej jakości pióra brzozowe w połączeniu z wytrzymałymi drabinkami sznurkowymi sprawiają, że żaluzje drewniane to estetyczne i wytrzymałe rozwiązanie osłonowe. Odpowiednie dla osób, które cenią sobie naturalność i względy ekologiczne przy wyposażaniu swojego mieszkania. Szeroka gama kolorystyczna pozwala na idealny dobór żaluzji do okien oraz do wnętrz. Szczególnie dobrze korespondują z dodatkami z drewna, skóry lub rattanu.

Plisy
Materiałowe zasłony okienne z charakterystycznie ukształtowanym, zaginanym materiałem.

Istotną i jedną z najważniejszych zalet plis jest możliwość stosowania ich nie tylko do okien w kształcie prostokątnym ale również ukośnych, owalnych, okrągłych i innych o nietypowych kształtach, dzięki różnorodności modeli i możliwościom wykonania.

Obsługa może odbywać się za pomocą estetycznych uchwytów lub sznurka. Materiały o różnej strukturze i kolorystyce pozwalają na dopasowanie osłony do każdego wnętrza.

Plisy polecane są między innymi do mieszkań znajdujących się np. na parterze, ponieważ z łatwością pozwalają osłonić okno od dołu do góry chroniąc wnętrze mieszkania przed niepożądanym wzrokiem z zewnątrz. Jest to niezwykle ważny aspekt odróżniający plisę od żaluzji czy rolet, poza tym możliwości jest więcej – zasłonięcie tylko środkowej lub innej wybranej części szyby, a w przypadku kilku okien sąsiadujących ze sobą stworzenie własnej kompozycji.

Rolety dachowe Vivo – producent

Vivo to roleta stosowana do wszystkich typów okien dachowych.
Posiada napęd sprężynowy z możliwością zatrzymania na dowolnej wysokości, dzięki specjalnie wyprofilowanym prowadnicom oraz obciążnikowi.
Dostępna w wielu wersjach kolorystycznych.
Główne zalety:

 • Kątownik montażowy VIVO posiada uchylne skrzydełka, które przy przykręcaniu dopasowują się do nachylenia ramy okna dachowego ( pasuje do wszystkich typów okien ).
 • Do montażu otrzymujesz kompletnie złożoną roletę, którą dokręcasz do kątowników montażowych VIVO za pomocą 4 wkrętów i dozbrajasz w prowadnice VIVO.
 • Jest tylko 1 typ prowadnicy, który dzięki uchylnemu elementowi montażowemu prowadnicy VIVO pasuje do wszystkich typów okien dachowych.
 • Zaślepka prowadnicy VIVO, również jest wyposażona w uchylne skrzydełko montażowe, eliminuje problem błędów wynikających z docinania prowadnic pod różnym kątem zależnym od typu okna.
 • Obciążnik z zespołem blokującym VIVO, w zwiniętej rolecie jest ustabilizowany w dokach elementu nośnego VIVO.
 • Zamontowanie prowadnic ułatwiają odpowiednio wyprofilowane języki w elementach nośnych VIVO naprowadzające prowadnice na swoje miejsce.
 • Element blokujący VIVO wykorzystuje zasadę klina co gwarantuje niezawodność działania.
 • Rączka VIVO jest przykręcana poprzez obciążnik (niewidoczne wkręty), sposób ten gwarantuje jej stabilność.
 • Materiał na całej wysokości rolety jest maksymalnie zbliżony do prowadnic.
 • Pięciomilimetrowe zakładki maskownicy VIVO i prowadnic VIVO zachodzące na ramę okna eliminują możliwość wystąpienia bocznych prześwitów.

Warto wiedzieć

Roleta dachowa Vivo może być zastosowana do zarówno typowych jak i nietypowych  okien dachowych dostępnych na rynku. Na okna, które są najbardziej narażone na działanie słońca proponujemy materiały odbijające promienie słoneczne, które z jednej strony skutecznie zaciemniają, a z drugiej dodatkowo redukują nagrzewanie się pomieszczeń. Mechanizmy sprężynowe powodują, że roleta prawidłowo funkcjonuje przy różnym  nachyleniu okna, pozwalają także na zatrzymanie rolety w dowolnym położeniu. Jest to bardzo istotna kwestia w przypadku rolet dachowych. Rozwiązanie w postaci maskownicy i prowadnic niweluje prześwity, które stanowią problem przy innego rodzaju osłonach do okien dachowych, często sprzedawanych bez prowadnic i zapinanych u dołu na mało funkcjonalny rzep. Wysoka estetyka (kasetki w kolorach: anoda, beż, biały, złoty dąb, jasny dąb, orzech) sprawiają, że rolety dachowe cieszą się wielką popularnością wśród klientów.

Żaluzje pionowe

Nowoczesny system osłony okiennej, stosowany w budynkach użyteczności publicznej, tj.: bankach, firmach, salach konferencyjnych, uczelniach itd. Stosowana przez prywatnych odbiorców jako nowatorska forma aranżacji  wnętrza także praktyczny sposób zasłonięcia i udekorowania okna.

Żaluzje pionowe – główne zalety:

 • system zawieszonych pionowo lamel na niskoprofilowej szynie (45 mm x 25 mm) pozwala na płynną regulację dostępu światła
 • szeroki wybór materiałów 127 mm i 89 mm (w tym PCV)
 • bogata paleta kolorów (ponad 100)
 • możliwość wykonania szyny w systemie „skos” z hamulcem, co pozwala na zasłonięcie nietypowych okien (okna skośne na poddaszach)
 • materiały posiadające atest higieniczny (PZH) oraz atest niepalności (ITB)
 • tkanina STARFLEX zgodna z normami UE (DlN 67507, ISO 9050, stopień przepuszczalności światła i promieni UV wynosi 0

PRODUKTY ZEWNĘTRZNE

Rolety zewnętrzne

Roleta zewnętrzna produkowana jest ze specjalnie wyprofilowanego, wysokogatunkowego aluminium. Stanowi element elewacji budynku, chroniący przed czynnikami zewnętrznymi, począwszy od atmosferycznych, a skończywszy na ingerencji nieproszonych gości.

 

Główne zalety rolet zewnętrznych:

 • stanowią dobrą izolację cieplną, a co za tym idzie przyczyniają się do zmniejszenia kosztów utrzymania ciepła w budynku
 • ochrona akustyczna
 • stanowią dodatkową ochronę otworu okiennego
 • podnoszą standard budynku
 • umożliwiają zastosowanie zarówno do nowych jak i już istniejących budynków.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Markizy

Stosowane do osłonienia dużych powierzchni tarasowych, balkonowych bądź ogrodowych. Materiał zastosowany w naszych markizach wykonany jest z tkaniny akrylowej, impregnowanej, wysokiej jakości, dostępny w wielu kolorach. Konstrukcja markizy wykonana jest z aluminium lakierowanego na różne kolory, co sprawia że markiza jest funkcjonalna i posiada elegancki wygląd. Markizy wykonujemy wg indywidualnych życzeń klienta.

 

Tkaniny prosto ze słonecznej Italii

Firma Vertex S.A. współpracuje z włoskim producentem tkanin PARA, dzięki czemu tkaniny stosowane w naszych markizach cechuje przede wszystkim wysoka jakość.

W ofercie znajdą Państwo tkaniny PARY o nazwie Tempotest, które doskonale sprawdzają się na zewnątrz. Tkaniny te objęte są 8-letnią gwarancją producenta.

Zalety tkanin Tempotest

– Odporne na blaknięcie kolorów

Siła słońca potrafi zmienić kolor nawet wytrzymałych barwników, jednak dzięki rozwiązaniom firmy PARA tkaniny Tempotest są odporne na blaknięcie przez długie lata, co potwierdza 8-letnia gwarancja.

– Odporne na zabrudzenia

Podczas użytkowania markizy czasami nie jest trudno o przypadkowe zabrudzenia. Teraz nie trzeba się ich obawiać, ponieważ tkaniny Tempotest są odporne na zabrudzenia tłuszczem, ziemią, solą, nie chłoną wody czy innych płynów, nie powstają na nich plamy.

– Odporne na grzyby

Każda tkanina umieszczona na zewnątrz jest narażona na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz działanie grzybów i pleśni. Tempotest to rozwiązanie najlepsze z możliwych – tkaniny są odporne na działanie pleśni i grzybów.

– Oddychające

Ważną cechą materiałów Tempotest jest przepuszczalność powietrza. Dzięki temu materiał oddycha, nie utrudnia wymiany powietrza na powierzchni tarasowej czy balkonowej, szybciej schnie i na dłużej zachowuje żywotność.

Czyszczenie i konserwacja tkanin Tempotest

Zanieczyszczenia powietrza, smog, dym oraz wiele innych czynników mogą powodować powstawanie zanieczyszczeń na tkaninach. Tego rodzaju zabrudzenia mogą być usunięte z tkanin Tempotest w łatwy sposób przy użyciu miękkiej szczoteczki. Zabrudzoną tkaninę można czyścić nie przekraczającą 40 0C wodą z dodatkiem mydła. Po usunięciu zabrudzeń tkaninę należy dokładnie spłukać, tak aby nie pozostawić na niej resztek mydła. Należy unikać formowania się zagłębień
z wodą. Tkanina powinna schnąć na świeżym powietrzu zanim zostanie ponownie złożona. Jeżeli tkanina Tempotest jest eksponowana w miejscach, które mogą sprzyjać powstawaniu pleśni, wtedy jeśli takie zabrudzenia się pojawią, poleca się wyczyścić zabrudzone miejsce roztworem wybielacza rozcieńczonego w wodzie.

Tkanin Tempotest w żadnym wypadku nie należy prasować ani suszyć używając suszarek elektrycznych. Podczas sezonu zimowego, tkaninę należy przechowywać w suchym i wentylowanym pomieszczeniu. W przypadku tkanin farbowanych ich nieodpowiednia pielęgnacja może spowodować naruszenie wodoodporności.

Moskitiery

Stanowią doskonałe zabezpieczenia
wnętrz przed insektami. Siatka z włókna szklanego pozwala na swobodną cyrkulację powietrza nie powodując zaciemnienia pomieszczenia.
Moskitiery to rozwiązanie do domów i mieszkań prywatnych, ułatwiają także pracę
w biurach w upalne dni, kiedy insekty atakują ze zdwojoną siłą.

W ofercie znajdą Państwo moskitiery:

 • ramowe i kołnierzowe, montowane bezinwazyjnie na haczykach, które licują się z ramą okna;
 • typu Vertica, rolowane w kasecie z prowadnicami z PCV lub aluminium, do stosowania na okna i drzwi;
 • drzwiowe, z profili aluminiowych, dostępne moskitiery zawiasowe pojedyncze, podwójne, przesuwne;
 • Plisse, najnowsze rozwiązanie, z charakterystycznie ułożoną siatką plisowaną która po złożeniu całkowicie chowa się w profilu bocznym, możliwość łączenia moskitiery w segmenty.

W 2014 roku został wprowadzony nowy system – Plisse 16mm.

Oferowane przez nas produkty zapewniają:

 • różnorodność sposobu montażu umożliwiający montaż w każdym oknie i drzwiach
  odporność na czynniki atmosferyczne
 • dopasowanie kolorystyczne (dostępność profili w kolorach (białym i brązowym – standard, inne kolory opcjonalnie)
 • wykonanie na wymiar z uwzględnieniem warunków montażu  http://www.vertex.pl/wp-content/uploads/2013/10/Vertex_Moskitiery_Plisa_04-300x300.jpghttp://www.vertex.pl/wp-content/uploads/2013/09/Vertex_Moskitiery_rolowana_01-300x212.jpg

  bramy

  BRAMY GARAŻOWE

  Najczęściej stosowane jako zabezpieczenie garażu, dopasowane kolorystycznie do rolet zewnętrznych. Każdą bramę wyposażoną w napęd można obsługiwać ręcznie, a ciężar  jest równoważony przez sprężyny skrętne (dobierane komputerowo, indywidualnie, zależnie od wielkości bramy).

  BRAMY PRZEMYSŁOWE

  Są produktem stosowanym w budownictwie, głównie przemyśle, mające funkcję szybkiego i funkcjonalnego zamknięcia budynków przemysłowych takich jak hale produkcyjne, warsztaty, hale handlowe czy myjnie. Produkt ten jest zamykany i otwierany w po przez ruch pionowy zespołu paneli, które mają dobre własności izolacyjne i wygłuszające. Specjalnie wzmocnione prowadnice i kształtowniki mocujące zapewniają stabilność konstrukcji i nienaganną szybką pracę. Możliwość zastosowania automatyki bramowej renomowanych firm, powoduje, że produkt jest łatwy i bezpieczny w obsłudze.

  db2_mrize4Rolokraty
  W ofercie znajdą Państwo także kraty rolowane (rolokraty) w skrzynkach aluminiowych lub z zastosowaniem konsoli ruchomej, z kilkoma opcjami prowadnic do wyboru. Istnieje możliwość zastosowania napędu elektrycznego z fotokomórkami i pilotami, a także napędu NHK który pozwoli awaryjnie zamknąć / otworzyć kratę, hamulców inercyjnych. Listwy dolne pokryte są uszczelkami gumowymi.

  żaluzje fasadowe

  Żaluzje fasadowe montowane na dużych elewacjach działają jak izolator, który wpływa na odpowiedni rozkład temperatury w pomieszczeniu i pomaga w pracy klimatyzacji – nie obciążając jej.

  Między powierzchnią lamelową, a szybą wytwarza się most termiczny, czyli masa powietrza, która spowalnia wymianę ciepła. Dzięki czemu przy temperaturze 35°C na zewnątrz, można obniżyć temperaturę wewnątrz budynku o 8-9 °C.

  Jednym z rozwiązań montażowych żaluzji fasadowych jest wyposażenie ich w system samonośny SS (Self-Supporting System). Jest to idealne rozwiązanie tam, gdzie nie jest możliwy montaż szyny górnej żaluzji (np. z powodu grubej warstwy ocieplenia lub trudno dostępnej przestrzeni nad oknem). Żaluzję z systemem SS instaluje się za pomocą specjalnych uchwytów prowadnicy (uchwyt A-SS), utrzymujących cały ciężar żaluzji. Rozmiar uchwytu A-SS przygotowywany jest dokładnie pod zamówienie Klienta.

  Każdy rodzaj żaluzji fasadowej może być zaopatrzony w prowadnicę lub linkę stalową (montowaną na fasadzie budynku w sytuacji, kiedy nie ma miejsca na zamontowanie uchwytów prowadnicy). Najbardziej komfortowym rodzajem sterowania żaluzji fasadowych jest sterowanie elektryczne. W systemie nawigacji można zastosować stację pogodową, która kieruje ruchem żaluzji fasadowej, reaguje na siłę wiatru i na natężenie promieni słonecznych.

  Aby podnieść walor estetyczny żaluzji fasadowej wykorzystuje się system OWAL (okrągły kształt skrzynki i prowadnicy) oraz system HAGO FIX® (sposób łączenia drabinki i pojedynczych lamel), dzięki któremu po całkowitym złożeniu żaluzji – drabinka układa się harmonijnie na zewnątrz, nie wchodząc między lamele (powoduje to zmniejszenie „pakietu” podniesionej żaluzji).

  2_18Żaluzja fasadowa TYP C – 80
  – Szyna górna wykonana w systemie 58 x 56 (cynkowana).
  – Dolna listwa i prowadnice wykonane z ekstrudowanego aluminium.
  – Texbanda i drabinka wykonane z włókien kevlaru (niepalny
  materiał wykorzystywany w celu zapewnienia odporności na
  rozciąganie, złamanie i wszelkie uszkodzenia mechaniczne).
  – Aluminiowe lamele w kształcie litery „C” z tzw. „kołnierzem”
  wykonane z blachy 0,42 mm (lakierowane farbą poliestrową – gładką).
  – Jeden silnik może sterować większą ilością żaluzji. Jednak przy modułowo połączonych żaluzjach nie powinno być więcej niż 5 łożysk na każdej stronie silnika.

  2_18Żaluzja fasadowa TYP Z – 90
  – Szyna górna wykonana w systemie 58 x 56 (cynkowana).
  – Dolna listwa i prowadnice wykonane z ekstrudowanego aluminium.
  – Texbanda i drabinka wykonane z włókien kevlaru (niepalny
  materiał wykorzystywany w celu zapewnienia odporności na
  rozciąganie, złamanie i wszelkie uszkodzenia mechaniczne).
  – Aluminiowe lamele w kształcie litery „Z” wykonane z blachy 0,42 mm (lakierowane farbą poliestrową – gładką).
  – Z – 90 po całkowitym zamknięciu żaluzji tworzy bardzo szczelny pancerz, oporny na przenikanie promieni słonecznych.
  – „Prowadniki” lamel są produkowane z bardzo wytrzymałych odlewów aluminiowych (nie z plastyku, na który źle wpływa wysoka bądź niska temperatura) – nie kruszą się pod wpływem silnych uderzeń wiatru.
  – Jeden silnik może sterować większą ilością żaluzji. Jednak przy modułowo połączonych żaluzjach nie powinno być więcej niż 5 łożysk na każdej stronie silnika.

  SZ ZIP4ScreenRoll to nowoczesne rolety pozwalające regulować dostęp światła i ilość ciepła. Wykonane są z przędzy włókna szklanego lub poliestrowego, pokryte PCV. Tkaniny te odporne są na warunki atmosferyczne, ogień i kurz, zatrzymują 90% cieplnej energii słonecznej nie zaciemniając całkowicie pomieszczeń. Dzięki swoim mikro-wywietrznikom screen pochłania i odbija od 86%-92% ciepła wytwarzanego przez słońce – eliminuje w ten sposób efekt cieplarniany wewnątrz pomieszczenia oraz zapobiega powstawaniu refleksów świetlnych na monitorach i ekranach. Zastosowanie włókien poliestrowych gwarantuje wysoką wytrzymałość.

  SYSTEM SZ ZIP
  Główną zaletą systemu ZIP jest zastosowanie niezwykle funkcjonalnegSZ ZIP1o, nowoczesnego prowadzenia tkaniny. Dzięki specjalnemu zamkowi zintegrowanemu z tkaniną osłony jest ona zawsze odpowiednio napięta, podczas użytkowania nie wypada z prowadnic, zapewnia doskonałe pokrycie zasłanianej powierzchni bez jakichkolwiek prześwitów. ZIP zapewnia bezpieczne funkcjonowanie rolety podczas silnych podmuchów wiatru.

  Lakierowanie elementów na dowolny kolor RAL gratis!

  SZ ZIP2

   

   

   

   

   

  Oprócz systemu ZIP oferujemy również inne rozwiązania dotyczące ScreenRoll,
  w zależności od preferencji Klienta:

   

  ScreeSG kaseta z prowadnicaminRoll SG w kasecie z prowadnicami – To Screenroll w kasecie ekstrudowanej, w której obciążnik zachodzi za prowadnice. Tkanina natomiast nie wchodzi do prowadnic. Zastosowano skrzynkę aluminiową ekstrudowaną 100×100 mm, z prowadnicami 30×40 mm.
  Lakierowanie elementów na dowolny kolor RAL gratis!
  SP kaseta z prętami

  ScreenRoll SP w kasecie z prętami stalowymi – To system alternatywny dla ScreenRoll`a w kasecie z prowadnicami. Zamiast prowadnic zastosowano pręty stalowe, dzięki którym tkanina pozostaje w pożądanej płaszczyźnie. Zastosowano obciążnik taki sam jak w systemie z prowadnicami, różnica polega na użyciu dedykowanych zaślepek obciążnika. Lakierowanie elementów na dowolny kolor RAL gratis!
  SL linka

  ScreenRoll SL bez kasety z prowadzeniem linkowym – Stanowi minimalistyczną wersję rolety typu screen, w którym zamiast prowadnic czy prętów zastosowano prowadzenie linkowe.
  Również istnieje możliwość zastosowania napędu elektrycznego lub sterowania ręcznego.

александр лобановскийрекламные сайтыооо полигонtopodin отзывы